9.B osztály (02-es kód)
4, ill. 4+1éves
színházművészeti képzés
Az iskolai nevelés-oktatás középiskolai szakaszaés a szakképzés párhuzamos oktatás keretében zajlik.
A színházi tagozatra azokat a tanulókat várjuk, akiket vonz a színház világa: a szépen beszélőket, a sokat olvasókat, a rendszeresen színházba járókat, avers szerelmeseit, a legügyesebb gyerekszínjátszókat. Azokat, akik vágyat éreznek magukban élményeik megjelenítésére. Azokat, akik színészi vagy más színházi pályára készülnek. Ezek a diákok nálunk kivételes lehetőséget kapnak arra, hogy érdeklődésüknek megfelelő ismereteket szerezzenek, fejlesszék képességeiket, és közelebbről megismerkedjenek a színház világával.
A humán közismereti tárgyak tanítására kiemelt figyelmet fordítunk.A magyar nyelv és irodalom, a történelem, a művészettörténet, a pszichológia és a médiaismeret tantárgyak a szakmai képzéssel is szoros kapcsolatban állnak, hiszen annak műveltségi alapjait képezik. Idegen nyelvként angolt, fakultatív tantárgyként németet vagy oroszt is tanulhatnak diákjaink.
A középfokú színészképzés szaktantárgyai a dráma- és színházelmélet, aszínészmesterség, a vers- és prózamondás, a beszédtechnika, az ének- és hangképzés, a színpadi mozgás. A tanórai tevékenység mellett iskolán kívül is fejlesztjük a diákok képességeit, tehetségét: drámatáborban, fesztiválokon, külföldi vendégjátékon vagy az iskolai média működtetésével gyarapíthatják szakmai tudásukat.
Tanulóink az érettségit követően a színművészeti egyetemeken folytathatják tanulmányaikat, illetve az iskola falain belül, OKJ-s szakképzésünk keretében Gyakorlatos színész és Színész szakképesítést szerezhetnek.
A Színházművészeti (Gyakorlatos színész) szakgimnáziumi B osztály (4+1) képzési hálója
(Az iskolai nevelés-oktatás középiskolai szakasza és a szakképzés párhuzamos oktatás keretében zajlik.)